Sraz klubu Andrzeje Sapkowského
Sraz v Křešicích u Olbramovic konečně vyplaval z hlubin tajemství na povrch…

Kdy: s konečnou platností to padlo na 20 – 22. 7. 2001. Je to od pátku do neděle. Takže ti, co pracují přes týden si jistě udělají hezký víkend a přijedou (!)

Kde: Vesnice Křešice (u Olbramovic, nebo kousek od Votic – cca 60 km jižně od Prahy), malá, téměř “ospalá díra” (bezhlaví jezdci vítáni!). Na kraji vesnice stojí kopec a na kopci je velká budova připomínající tvrz z 16. století (ale jinak je to spíš sýpka). Těžko se ve dne přehlédne, ale pokud by někdo chtěl přijet v noci, měl by nemalé problémy. Ale to je doprava…K tomu později… 

Proč:
tam přijet? (Protože jestli tam nikdo nepojede, slibuji, že poznáte můj hněv – a také mých svalnatých přátel- ehm…) Protože se tam bude jezdit na koních, bude se hrát LARP (všichni) a divadlo (jen pár vyvolených), jsou slíbené přednášky, pokud budete chtít může se jít na výlet do Vrchotových Janovic (kde stojí krásný zámek), bude táborák a možná i vepřík (ten, co se běžně opéká, ne nějaký nebožák s nadváhou z vesnice – jako třeba pan hostinský :-).
Tak – to je základ

Podrobnosti:
Datum: K tomu nic doplňovat nebudu. To je snad jasné. 

Cesta:

Všem doporučuji, aby jste přijeli vážně ještě za světla. V noci - pokud neznáte cestu je to trochu nebezpečné… Vlastně já nedoporučuji, já vás prosím!
Přesně mohu popsat jen jízdu vlakem z Prahy:
Nasednete na Hlavním Nádraží na rychlík směr Benešov-Tábor-České Budějovice a vystoupíte ve stanici Olbramovice. Před nádražní budovou se vydáte vpravo cestou souběžnou s kolejemi. Zhruba po 200 m narazíte na hlavní silnici, zahněte opět vpravo a do kopce nahoru pod železničním mostem pokračujte cca 1 km do obce Křešice. (vesnice ještě bude označena nápisem Sraz Klubu AS
Jak to je z ostatních koutů republiky nemám ponětí a i když to říkám nerada, budete si to muset zjistit sami. Pro všechny jen platí, že až se dostanete do Křešic, tak:
Už z dálky by měla být vidět ona sýpka (stojí na kopci – ne pod kopcem). Pod kopcem je sklad nábytku a ještě jedno stavení, kterého si prosím nevšímejte. Vylezete nahoru a jste tam. Jupí. Žijete (tedy nemrtví jsou nemrtví a ti mrtví jsou taky mrtví, ale prostě jste tam…). 
Parkoviště pro auta, motorky, kola, koloběžky, košťata, kočáry, teleporty, a jiné dopravní prostředky bude vyznačeno, tak ho prosím dodržujte. JZD trochu zmatkuje, když se na jejich pozemku objeví automobil místo krávy, tak je prosím zbytečně neděste…

Sýpka:
Kdo byl na letošní dřevěnce Pánu Prstenů ví jak Křešice, sýpka, okolní lesy (a hospoda) vypadá, ale tuším, že asi víc než dva lidi z klubu tam nebyli – tak se to pokusím popsat.
Jak bylo řečeno, špejchar (tak tomu mazlíkovi – sýpce - říkáme:-) stojí na kopci. Je to dvoupatrová budova, sic by se dalo říct, že s obytnou půdou, ale ta je příliš ztrouchnivělá na nějaké žití. 

Elektřina se dopravuje podivným způsobem – a to, že od jedné milé staré paní (která byla učarovaná při pohledu na pochodující vojka z Pána Prstenů a konstatovala “To je jak na májový průvod!”. Z toho plyne, že je neškodná a nijak nám nemůže ublížit…:-). Pokud někdo dopraví reproduktory a nějakou hudbu, myslím, že jedna část zábavy je vyřešená. 
Problém je s vodou, koupenou, WC a kuchyní. Vody je velmi málo – téměř žádná, za WC slouží suchý záchod (ručně vyráběný) a místo kuchyně je tam obyčejný vařič (takový ten mrňavý) Ale nemalujte čerta na zeď. Ona pod tím kopcem je hospoda, otevřená od jedenácti hodin ráno, do posledního návštěvníka (myslím). Tam je k dostání v celku chutné jídlo, je tam jak voda tak i WC (splachovací:-). Dále je ve vesnici malý krámek, takže rohlíky nebo něco takového je také k dostání…
Dovnitř se vejde nejméně padesát lidí, ale jelikož vím, že určitě budou tací, kteří dovnitř na noc nepůjdou, tak dávám přátelskou radu: nahoře trochu víc fouká. Vezměte si (hodně) teplé spodní prádlo(noci jsou chladné:-)
Zvířátka jsou dovolena, jen myslete na to, že potkani se nemají rádi s kočkami, kočky zase se psi. Já s pavouky (oni se mnou). Tak aby se tam všichni nesešli najednou…
A teď to bolestné. Cena
Jídlo a voda je na každém.
Za jednu noc v té sýpce zaplatíte 10 Kč (na údržbu a elektřinu), ale širáky nebo vlastní stany, jsou dovoleny :)
Pokud bude víc lidí a nelidí, kteří se budou chtít projet na koni (podmínka je – musíte na nich umět jezdit!). Projížďka se bude konat, přičemž jedna hodina jízdy stojí kolem 200 Kč.
A slibovaný pan hostinský – eeech…tedy to sele… Jelikož to taky něco stojí, mám návrh. Pište mi přihlášky a kolik lidí se přihlásí, tím se vydělí cena prasátka. Např. Vepř bude stát třeba 3000 Kč ( je to jen příklad, přesnou cenu zatím neznám, jelikož nevím, jak s tímto návrhem budete souhlasit) a přijede 30 lidí. Každý tak zaplatí 100 Kč (povinně). Takže čím víc lidí, tím méně budete platit!:-) 
Kolik vás přijede a kolik budete platit se dozvíte nejpozději týden před srazem, ale s víc než 600 Kč se vším, i s cestou, bych nepočítala… 

Pište mi, jak dotazy, tak přihlášky a honem! Nebo na vás pošlu kamarády :-) 

Vaše Aelirenn